visjon

tempt er et estisk arkitektbyrå grunnlagt i 2016, som fokuserer på utvikling på bygg for en bærekraftig og moderne livsstil. Vi designer alt fra store bygg for offentlig bruk, til små, private boliger. Vi frister folk til å tenke utenfor boksen – og vi nyter prosessen.

tempt setter mennesket i fokus, og skaper rom som gir brukerne unike opplevelser av sine omgivelser. Rommene vi skaper er alltid tilpasset byggets plassering og dets ulike bruksområder – det vil si at vi benytter naturlige materialer, og kombinerer de med innovative løsninger; Resultatet er arkitektur som hjelper deg med å spare både tid, miljøet og naturen.

tempt har sitt utspring i naturen, og vi spesialiserer oss innen både laft- og trehus. Vi samarbeider dessuten tett med produsenter av moduler og elementer; Dette hjelper oss med å sikre god kvalitet og med å minimere svinn. Ny teknologi innen laminering, element- og modulbygninger gir nye og spennende muligheter for utforming av bygg, som gagner både kunder, brukere og miljøet.

Hovedfokuset for arkitektene hos tempt er å kunne skape funksjonelle rom for våre kunder, uten at det går på kompromiss med vår miljøvennlige profil.

team

Our team has a great variety of experiences from different architectural offices (in Estonia and) around the world where we have participated in projects from extra large scale complexes to intimate small art projects. tempt has an international mind and in our team we have people working from different countries, cultures. Cooperation and ability to look at things from different perspectives allows us to achieve more for our clients.

The priority of tempt is to design energy- and time efficient, environmentally friendly buildings. In our projects we always focus on efficiency through BIM and good managing system. Obviously we design the buildings to be energy efficient but we also keep in mind the time-, cost- and profit efficiency. Every building has to take account its surrounding environment and always give something new to the people who are using it.

Mihkel Urmet
daglig leder, arkitekt
+372 510 6910, mihkel@tempt.ee
Kai Iso-Ahola
arkitekt
+372 1234 5678, kai@tempt.ee
Taavi Kuningas
arkitekt
taavi@tempt.ee
Erik Kalde
juniorarkitekt
erik@tempt.ee
Oksana Hetman
juniorarkitekt
oksana@tempt.ee
Diana Taalfeld
arkitekt
diana@tempt.ee